Wercom Wercom

Sage Symfonia 2.0

W maju 2016 Sage wyda nową generację oprogramowania Sage Symfonia 2.0. 

W praktyce przejście na Sage Symfonia 2.0. będzie oznaczało:

 • pracę na nowym oprogramowaniu Sage Symfonia 2.0., które – dzięki zastosowaniu nowej technologii – będzie doskonalsze i przede wszystkim rozwijane i wspierane;
 • wyjście ze starej technologii Btrieve, która od października 2016 nie będzie wspierana przez Sage;
 • wyjście za starej technologii Windows XP, która od października 2016 nie będzie wspierana przez Sage;
 • przejście na nową usługę Sage Gwarancja, która zapewnia wsparcie dla nowej generacji oprogramowania Sage – Sage Symfonia 2.0.

 

Dzięki przejściu na Sage Symfonia 2.0. zyskają Państwo dostęp do wspieranego, aktualizowanego i rozwijanego oprogramowania Sage. Już w maju 2016 pojawią się nowe funkcjonalności usprawniające pracę na oprogramowaniu Sage w poszczególnych modułach:

Nowe funkcjonalności w module Finanse i Księgowość
 • Wiekowanie rozrachunków – raport służy do analizy rozrachunków, wiekowanie w siedmiu przedziałach czasu ustalonych przez użytkownika. Wiekowanie może odbywać się jako analiza wszystkich lub wybranych transakcji.
 • Pobieranie danych kontrahenta z GUS – możliwość pobrania z bazy GUS danych nowego kontrahenta, wprowadzanego do programu.
Nowe funkcjonalności w module Mała Księgowość
 • Pobieranie danych kontrahenta z GUS – możliwość pobrania z bazy GUS danych nowego kontrahenta, wprowadzanego do programu.
Nowe funkcjonalności w modułach handlowych Sage Symfonia i Sage Symfonia Start (FAL, FAP, HML i HMP)
 • Import kursów walut – możliwość pobierania kursów walut obcych NBP.
 • Pobieranie danych kontrahenta z GUS – możliwość pobrania z bazy GUS danych nowego kontrahenta, wprowadzanego do programu.
Nowy silnik bazy danych Pervasive
Już w maju 2016 Klienci posiadający Sage Symfonia 2.0. otrzymają nowoczesny silnik bazy danych Pervasive, przystosowany do nowych technologii oraz systemów. W pełni wspierany, rozwijany oraz aktualizowany przez producenta. Silnik zapewniający wyższy poziom bezpieczeństwa:
 • Przy niestabilnych sieciach lepiej (niż Btrieve) chroni dane, nie dopuszcza do zachwiania integralności bazy danych.
 • Obsługuje większe (niż Btrieve) bazy danych.
Ucieczka od przestarzałego systemu operacyjnego Windows XP
Technologia, która nie jest już wspierana i aktualizowana przez Microsoft od 8 kwietnia 2014 r. Nie jest już dostępna pomoc techniczna dla tego systemu. Dotyczy to także aktualizacji automatycznych, pomagających chronić komputer przez złośliwym oprogramowaniem. Twój komputer oraz Twoje dane na systemie Windows XP nie są bezpieczne i są narażone na ryzyko infekcji. Warto rozważyć jak najszybsze odejście od tej technologii.
 

Symfopakiet (nowa usługa Gwarancja Premium) – usługa dostępu do aktualizacji prawnych i funkcjonalnych.

 

Odnowienie usługi w kolejnych okresach stanowić będzie 30% ceny licencji dla Gwarancji Premium (aktualizacje prawne i funkcjonalne).

 

Mogą Państwo pozostać na dotychczasowym oprogramowaniu Sage Symfonia oraz usłudze Symfopakietu. W tym przypadku Sage gwarantuje wsparcie i tylko krytyczne aktualizacje prawne. Usługi Symfopakietu mogą się jednak odnowić po wyższych cenach ze względu na zwiększone koszty utrzymania starej technologii (koniec wsparcia dla Btrieve i dla Windows XP).